Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(20-07-2005, 17:34) Z zachodnich krańców...

"Akomodator! Zaczyna się wyłaniać jeszcze jeden skrawek mojej historii osobistej. Jaka szkoda, że nie ma ze mną ..."
Paulo Coelho - Zahir

Znowu zadaję sobie pytanie, co się kryje dla mnie pod pojęciem "raju". Krok po kroku próbuję realizować swoje życie w zgodzie z głosem wewnętrznym - moim doradcą.


Wróciłam. W oczach ciągle niezwykłe obrazy. Takie jak np. Cabo da Roca w Portugalii, najdalej na zachód wysunięty skrawek Europy (na zdjęciu). Szum Atlantyku i bezkresna mgła. Jakby koniec świata. A w głowie powracająca myśl: nie można nosić w sercu niespełnionych pragnień, bo mają moc wiążącą. Zrealizować je albo odrzucić na rzecz bardziej realistycznych. Maksymalnie urzeczywistnić ideę wolności. Tylko świadome odczuwanie każdej chwili, każdego wydarzenia, bez tęsknot i nostalgii, daje szansę na uchwycenie unikalności wszystkiego, co niesie życie.


Równe i partnerskie relacje między nami i elementami tego świata zależą w głównej mierze od istnienia szacunku w naszej podświadomości. Zdrowy dystans do wszelkich poprzeczek może gwarantować wspaniałą wolność bycia sobą i radość bycia w świecie. A obecność innych ludzi pomaga w jaśniejszym zobaczeniu sytuacji. Także tych, w których gubi się szacunek do samego siebie.


Loudres, Fatima, Montserrat. Niezwykłe miejsca. Głębokie odczuwanie. Ale nie wystarczy modlitwa o wyższą interwencję bez własnej inicjatywy. Czas na bardzo świadomą zmianę orientacji tylko na pozytywną. Decyzja o pozostaniu w trudnej sytuacji, mimo osobistego cierpienia, jest możliwa. Wymaga jednak niezwykłej zdolności wybaczania i tolerancji dla ludzkiej nieświadomości. Wtedy odrzucić niespełnione pragnienia, które przypływami niosą poczucie pustki. Raz na zawsze zamknąć drzwi. Te pragnienia, które są możliwe do realizacji - zrealizować!


Bóg działa przez miejsca, ludzi, okoliczności.


Zapraszam do lektury mojej relacji z wycieczki
Półwysep Iberyjski i nie tylko
oraz do obejrzenia galerii:
Podróże po Europie

Wakacje 2005


Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam pięknych wakacji.


[powrót]

Komentarze:

30-07-2007, 00:34 ~tolek (eden2@poczta.fm)

mogę dodać do tego co pani napisała: "Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności." (wiadomo skąd cytat)... A co do tego, że Bóg działa poprzez ludzi to prawda.... bo my jesteśmy Boga jego dłońmi.... Jesteśmy jak Wojownik Światła, a przecież Wojownik światła wie, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Wie, że nie może walczyć sam. Jakiekolwiek byłyby jego zamiary, zawsze potrzebuje innych ludzi.

widać że ma pani wieluuuuu przyjaciół ;-)


hej
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  3465860