Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(09-11-2005, 08:56) Pytaj - odpowiem

Pomagać może każdy i niekoniecznie trzeba być do tego bogatym.

Dlaczego miałbym wspierać Stowarzyszenie DZIECIOM BĘDZINA?


Pomagamy dzieciom. Same nie są w stanie walczyć o lepsze życie. Pomagamy młodym ludziom z naszego środowiska. Możesz pomóc i cieszyć się ich radością z bliska. Ty też tu mieszkasz i przyszłość tego regionu jest dla Ciebie ważna?


Niby jak pomagacie? Co takiego robicie?


Wyrównujemy szanse edukacyjne realizujac projekt "Edukacja". Prowadzimy bazę danych dzieci potrzebujacych pomocy i docieramy do nich w ramach projektów: "Czego potrzebujesz?", "Brygada koszykowa", "Czas darowany dziecku". Uruchomiliśmy "Bank podręczników". Integrujemy młode środowisko poprzez organizację imprez rekreacyjnych, kulturalnych i sportowych. Wspieramy talenty. Organizujemy cyklicznie "Salonik Literacki". Dbamy o zdrowie naszych dzieci. Organizujemy dla nich wakacyjny wypoczynek. Realizujemy projekt "Budowanie nadziei", a z okazji dnia dziecka kilkudniowe imprezy. Promujemy wolontariat. Planujemy, w ramach EFS, realizację projektu dla młodzieży "Pomóż sobie". Myślimy o wsparciu dla rodzin naszych podopiecznych. Największym naszym marzeniem jest uruchomienie Ośrodka "Jesteśmy razem".


Skąd mam wiedzieć, że to wszystko prawda?


Sprawdź nas! Zobacz co już zostało zrobione, komu pomagamy, jakie mamy plany. Wszystkie te informacje znajdziesz na stronie internetowej www.dzieciombedzina.info. W razie wątpliwości spotkajmy się. Porozmawiajmy.


Czy Pani działalność to nie sposób na robienie kariery?


Całe życie pracowałam z dziećmi i dla dzieci. Nie robiłam kariery ! Jestem zwykłym nauczycielem z głową pełną pomysłów i bagażem dopracowanych projektów. Musiałam znaleźć jakąś możliwość na wykorzystanie ich w dobrym celu. Ciężko pracuję i dzielę się kawałkiem swego życia. Nie przeczę, że fakt pomagania innym, bycie dobrym człowiekiem - to wielka osobista wartość i satysfakcja. Ona może być także Twoim udziałem. Pomóż nam pomagać !


Jak można pomóc?


Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Można przekazywać 1% podatku dochodowego (PIT) na naszą działalność. Wpłacajcie pieniądze na konto Stowarzyszenia PKO BP o/Będzin 54 10202498 0000800201460757.
Coś, co nie jest już komuś potrzebne, innym może sie przydać. Informujcie nas o zbędnych dla Was rzeczach, przekażemy je w odpowiednie miejsca lub Was skierujemy bezpośrednio do potrzebujących. Zgłaszajcie się jako nowi członkowie SDB, jako wolontariusze. Żadne pieniądze nie zastapią dzieciom kontaktu z życzliwymi osobami, gotowymi darować im trochę swojego czasu.


[powrót]

Komentarze:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  3370402